Horoskopy

10. září 2012 v 23:17 | cloverdee
Nedávno se mi náhodou dostala do rukou knížka horoskopů (mimochodem, horší jsem asi ještě neviděla). V té změti nepodstatných řečí jsem ale objevila zajímavý "charakterizační" odstavec - většinou mám za to, že něco na těch typických vlastnostech jednotlivých znamení bude, alespoň v obecném smyslu věci. Jenže... Přečetla jsem si, že je těžké se mnou vyjít, protože jsem hodně náročná. K mé cti mi budiž přičteno, že na sebe stejně jako na ostatní. Přečetla jsem si, že jsem skvělým přítelem - věrným, spolehlivým, obětavým. Že pro toho, koho považuji za přítele, jsem ochotná udělat všechno. Ale očekávám vděčnost. No.. Je fajn alespoň vědět, v čem je kámen úrazu. Přiznávám se, pak jsem raději přestala číst. Protože ač už jsem četla hodně takovýchto "charakteristik", tuhle poslední věc jsem zatím nikde neviděla. A přitom je to tak prosté. Teď mě jen zajímá... Je to tak špatné?

PS: Pořád teď poslouchám osmdesátkové "hity" (zhruba, alespoň myslím, že jsou osmdesátkové :D) a pouštím si různé úseky stejně starých filmů (pro mě jsou symbolem mého "staršího dětství" - víte jak, to co sledovali a poslouchali moji rodiče)... Připadám si trochu jako blázen, ale je to fajn :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mardom | 12. září 2012 v 13:33 | Reagovat

Knížka horoskopů je fajn, když člověk hledá cestu, aby se nad tím mohl zamyslet. Takže si zkus (sama sobě) odpovědět, jestli ti to vadí, jestli to vadí ostatním a jestli ti bude vadit, když ti to nebude vadit, ale ostatním ano. Protože je to tvůj život, budeš ho žít ty a ne na všechno musíš brát ohled - ano, jisté morální věci by zůstat měli, ale pokud to není nic proti ničemu, tak proč se kvůli druhým přemáhat...

2 cloverdee | 13. září 2012 v 23:26 | Reagovat

Věta: "... jestli ti to vadí, jestli to vadí ostatním a jestli ti bude vadit, když ti to nebude vadit, ale ostatním ano" je kouzelná! Mně to rozhodně nevadí, jen vím, že je to jedna z těch věcí, která se nehodí do dnešního světa.. Ale asi jsem ještě mladá na kompromisy, ještě chvíli snad můžu věřit, že jsou i lidé, kteří to vidí stejně..

Děkuji :)

3 mardom | 17. září 2012 v 10:35 | Reagovat

Já jsem v mé rodině známá tím, že jsi jdu vlastní cestou a tak  nějak (i přes občasnou nevoli hlavně vzdálenějšího příbuzenstava) volím věci, které MNĚ nevadí. Kompromisů je třeba udělat hodně, ale jak píšeš, je na ně dost času. Třeba v partnerství se jim člověk nevyhne. A to že se něco nehodí do dnešního světa - bylo tolik věcí, co se nehodilo a teď se hodí a ještě víc věcí, co se teď nehodí a časem se hodit budou... diktát světa je velký, proto chce velkou odvahu ho neposlouchat a být svá. Protože svět nestojí o kopie, důležitý je originál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama