Květen 2009

Házím podkolenku...

21. května 2009 v 20:59 | cloverdee
... poněvadž na rukavice je poněkud nepříhodná roční doba. Zajímal by mě Váš názor na následující citát - zahlédla jsem jej na jednom blogu a připadal mi zajímavý.. Zatím pomlčím, nebudu ovlivňovat, ale jsem přístupná jakékoliv diskuzi a až se vyjádří pár lidí, řeknu i já, co mě napadlo jako první:)

Pavoučku, vyrob mi lano

19. května 2009 v 18:26 | cloverdee
Malý pavouček se snaží ze všech sil. Únavou už téměř zemdlévá, přesto se snaží svůj úkol dokončit. Zatvrzele vyrábí další a další krátká vlákénka. Spletená prý dají lano.

Kolem se vznáší těžká sladká vůně, vůně omamných květů, bzučení včel, tučná těla much - všude kolem. Pavouček nepřestává, jen občas očkama zatěká. Ale vydrží. Vlákénka prý dají lano.

Stmívá se, na stéblech se začínají uchytávat velké vlhké kapky. I vlákenka jsou pokryta droboučkou rosou. Pavoučka zábnou nožky. Přesto nepřestává. Když máte mnoho vlákének, do lana už prý moc nechybí.

Třese se. Podklesává v kolenou. Zamlžuje se mu pohled. Přesto vytrvale smotává vlákénka, lanko se rýsuje - brzy bude lano.

Dochází dech - lano se zvětšuje - už - ne - lano je pevnější - aa - ne - gaaaar - chmm...

Z mnoha spletených vlákenek je prý lano.

A je tu lano.

Kdo to jen byl? Kdo to jen byl, kdo "zapomněl" pavoučka upozornit, že to lano mu vezme život? Že aby zapletl i poslední z vlákének, musí zaplést i sám sebe? Tak kdo to byl?!

Mystérium hledání

4. května 2009 v 22:08 | Rael |  Mystérium z opačného konce světa
Kéž bych měla pravdu... :)

Významné

4. května 2009 v 22:04 | Rael
Tohle jsem napsala, protože- no- prostě proto...
Poezie