Listopad 2008

Vanilkové nebe

28. listopadu 2008 v 18:47 | cloverdee

Tohle jsem vůbec nechtěla přidávat. Uvozující věta je z Raelina mailu a hrozně se mi líbila. Sama se sebou jsem se vsadila, jestli na to dokážu něco napsat. Psala jsem, netušila jsem, co přijde na dalším řádku, ale přesto mě to moc bavilo. Pak se to zlomilo a přišlo mi to strašně kýčovité. Přesto jsem to nesmazala.
Dnes jsem se k tomu vrátila a dopsala poslední dva řádky - místo několika plánovaných odstavců. Zjistila jsem jednu věc - připadá-li ti něco kýčovité, prostě to vynechej. Ty si to pamatuješ, ostatní to možná pochopí.


Nemůžu jinak, než věnovat to Rael, už kvůli té větě, a taky proto, že jsem jí to nechtěla vyprávět.. Takže, Ra.. Raději si to přečti.

4. Neosobní úsměv

21. listopadu 2008 v 0:14 | Lejdynka
Už to trochu začíná.
V hlavních rolích se vám představují pánové ze všech nejpovolanější, náš milovaný Kornelius a samozřejmě Remova maličkost. A taky jeho vnitřní hlásek (a slavnostně přísahám, že jsem ho branwen nesebrala, tohle já vyrábím bez jakékoli inspirace).
Rating asi už od 12ti let, protože by se vám tam mohly mnohé věci nelíbit, a nedivila bych se vám.
O úplňku pomlčíme - ten bude možná někdy někde jinde. Vy stejně víte. Je to Remus.
Toť asi tak vše. Doufám, že nebudou moc velké výhrady, snažila jsem se se krotit:) Vy-víte-v-čem.
****
****
****
****

Sebevrazi

19. listopadu 2008 v 18:50 | cloverdee
Takové.. cosi. Nemyslím, že by se to dalo popsat a ani upřímně nevím, co si o tom mám sama myslet - natož, co vy. Vím jen jedno. Když jsem to začala psát, hrozně mě to bavilo. Ten konec.. Nevím. To už nebylo ono, ale nějak to skončit přece muselo:)

3. Škádlivý ranní úsměv

18. listopadu 2008 v 1:28 | Lejdynka
Tahle kapitola je tak trochu na odlehčení budoucí zlé situace. Užijte si žertování a kawai scény, dokud ještě můžete, troufám si tvrdit, že jich bude ubývat.
Všechny excesy mám na svědomí já, hlásím se ke všem podivnostem i ke všem nelogičnostem, jen nekousejte příliš hluboko, pokud nejste dyrmagnos. Ehm. A v případě, že jste, se ke mně radši nepřibližujte.
Kdo tomu nerozumí, má bod, kdo ano, má čtyři.
Je to krátké, je to ratingově bezpečné, postavičky zůstávají (Remus, Sirius), děj žádný není. Asi tak nějak.
Věnování a poděkování až zase příště.
Tesák.
****
****
****
****

Pravidlo 1- Nedívej se

13. listopadu 2008 v 21:06 | Rael |  Pravidla lásky
Protože v téhle kapitole často mluvím o dívání se. Protože to vlastně žádné pravidlo není a jejich cesta ještě doopravdy nezačala.

Vcelku nedějová kapitola- dít se začne až od druhé. Je to takový úvod do situace momentální vztah S/R. Tak trochu jsem ho nastínila už v úvodu. Různé útržky na základě různého rozpložení.

Písničku určitě poznáte:)

Vsuvky- Remus

Omezení: Neřekla bych

PS: Jsem prznitelka. Trošku jsem pozměnila jeden krásný obrázek a vypůjčila si z něj jen pozadí.

Prolog

13. listopadu 2008 v 20:43 | Rael |  Pravidla lásky
Prology bývají delší než pár vět, vím... a zvlášť by se to hodilo po mém dlouhatánském úvodu... jenže někdy je méně více a to neříkám jen jako frázi:)
Dialog jsem použila už v povídce AA (v upravené podobě). Původně patřil sem. Na jeho základě vznikla myšlenka k napsání Pravidel...

Omezení- tady zatím žádné

Pravidla lásky- Úvod

13. listopadu 2008 v 20:26 | Rael
Informační článek k nové povídce Pravidla lásky.
PS: Delší, než bych chtěla:)

Ve víru

13. listopadu 2008 v 16:58 | cloverdee
Pásmo. Prostě jsem se potřebovala vypsat. Nic víc neříkám, je to vážně jen úleva..

2. Úsměv zapomnění

12. listopadu 2008 v 23:06 | Lejdynka
Takhle kapitola už je trochu akčnější, než ta předchozí. Doslova tak akční, až musí být otitulována nejvyšším ratingem, NC17 aneb 18+. Nechte se překvapit, proč to;) (nikdo samozřejmě netuší)
Taková jedna otázková poznámečka v kurzívě je vlastně prafráze na Krylovu Salome - určitě poznáte, která to je, pokud píseň znáte, pokud ne, tak to neřešte.
Jedno takové zvláštní specifické oslovení (taky poznáte, které myslím, až na něj narazíte) je zase zásluhou překladové povídky Za modré luny, kde se poprvé vyskytuje. Tudíž si ho vymyslela autorka, ačkoli v jejím anglickém pojetí se spokojila s druhým významem tohoto slova.
Obrázek tentokrát nebude, jelikož by to asi nebylo vhodné.
postavy: Remus, Sirius
Enjoy.
****
****
****
****

Už je to druhý rok...

10. listopadu 2008 v 17:17 | cloverdee |  -Oznámení-
... co je naše doupě mezi vyhledatelnými, respektive zítra to tak bude.

Nevím, nehodlám tady nikterak bilancovat (málem jsem napsala balancovat, což je u mě asi výstižnější - nevšímejte si:)), ani nostalgicky vzpomínat, však vy víte. Někteří nás znáte téměř od začátku, někteří krátce, někdo akorát a někdo, nedejvlku, ještě déle. Vám všem patří náš dík, obrovský, aby bylo jasno:)
Ještě o něco větší (snad prominete) dík patří mým dvěma Spoluvlčicím a myslím, že to nemusím nijak zvláště upřesňovat.

Tenhle rok byl.. Jiný. Jiný, než ten první, což neznamená horší. Jistě, hektičtější, náročnější, méně plodný, přesto však byl a byl bezvadný a náš. Jak jednou krásně řekla Rael, prostě se v různých obdobích potřebujeme více či méně a podle toho se to odvíjí, ale to.. Je přirozené a taky nemá cenu to nijak zvlášť rozebírat.

Je to beze dne jedenáct měsíců, co jsem založila počítadlo a jak se tak na něj dívám, dělá mi radost.. Nevím sice, kolik tam bude zítra, ale koneckonců, rok od počítání to stejně nebude, takže je to vesměs jedno.. Jen nám to pořád nějak neodpovídá s těmi komentáři:P Jste bezva, návštěvníci:)

Tu vám nadělím shrnutí, podobně jako loni:
Založení: 11.11.2006
Osoba: Blanch
Laye: 2 (nostalgie, nostalgie, nostalgie.. A taky neschopnost se domluvit, ale to jsem neřekla:))
Osoba: Blanch
Uspořádání: nespočetně
Momentální: setrvale, ačkoli ne dokonale.. O restech budiž milosrdně smlčeno (svlčeno?:))Vlastníci: 3
Osoby: Cloverdee, Rael, Lejdynka
Návštěvnost: 22 917 (dne 10. 11. 2008, 17:10)
Články: Tímto 963:) Nejvíce v září 2007 (244) a nejméně v září a říjnu 2008 (11)..

Děkuji za přetrpění mých blábolů, plnění slibů mám v plánu a Spoluvlčice prosím, aby tu tenhle článek nějakou dobu ponechaly a vydržely s přidáváním (promiň Alží, vím, žes dokončila Úsměv:))


Pac a mávnutí ocasem Cloverdee

1. Profesionální úsměv

10. listopadu 2008 v 2:21 | Lejdynka

První nicneříkající kapitola. Všechno teprve začíná, uvidíte.
kurzíva: Remus myslí, autorka se směje...ehm, nesměje
hlavní postavy: Remus Lupin, ministr Popletal
otázka pro publikum: s jakým písmenem se píše M/ministerstvo kouzel??
obrázek ukradený z profimedia.com


Úsměv vlkodlaka - úvod

10. listopadu 2008 v 2:15 | Lejdynka
Ták. Nemožné se stalo skutečností a to, co tady vidíte, je opravdu úvod k mému nejnovějšímu veledílu aneb patvaru, zvanému Úsměv vlkodlaka.
(Jásejte!:))
Samozřejmě vám na to udělám upozornění a takové mírné shrnutí a vůbec, abyste byli trochu v obraze aneb věděli, do čeho jdete. Omlouvám se, že jsem to tak odkládala a že s tím mám takové zpoždění (delší loňská Ještěrka se začala zveřejňovat v září a psala jsem ji taky přes prázdniny, tudíž jsem ostuda a přiznávám to), ale vyskytla se spousta nečekaných okolností, začátkem nového školního roku počínaje a vztahy konče, nebo možná spíš naopak.
(Už jásáte?)
Povídka vznikla na popud jednoho mého čtecího zážitku. Kdysi dávno (už docela dávno) jsem narazila na knihu Přízraky doktora Mengeleho. Nechtějte vědět, o čem je, jen pro informaci - Mengele byl vrchním lékařem v koncentračním táboře v Osvětimi. Dokázala jsem přečíst jen několik desítek stránek a i když bych to teď ráda napravila, knihu zaboha nemůžu najít. Možná je to dobře. Nicméně, z těch několika desítek stránek se mi dělalo fyzicky špatně, a zůstaly ve mně uvězněné. Povídka vznikla proto, abych se z těch pocitů trochu vypsala. To by byla trocha strašení na začátek.
**
Je to kapitolová věc a info prosím pěkně naleznete přímo zde pod textem.**
rating: 18+ aneb NC-17 aneb to má nejvyšší nejzlejší rating. V textu se vyskytují explicitní i implicitní sexuální scény (relativně detailně popsané)(nebojte se, zase to s nimi nepřeháním), a také fyzické a psychické utrpení. Je to ošklivě kousací a kousavě ošklivá povídka, a varuji vás předem, že budete číst (jsem si jistá, že teď ještě spíš, než předtím) na vlastní nebezpečí.
**
(teď už jste asi přestali jásat, co?)
**
postavy: Sirius Black, Remus Lupin, čtyři jistí odborníci, jeden jistý ministr a vedlejší postavy, jako jsou například vám neznámé Vika s Rigou a podobně
**
žánr: slash, depresivní/temné, hurt/comfort, psychologické až psychedelické a taky fluffová a místy i songficová výplň, spojená s pseudopoezií
**
pairing: Remus Lupin/Sirius Black
**
doba děje: po Pohádce Ještěrčího dědečka, před několika dalšími, doposud neznámými a nesepsanými crossoverovými i necrossoverovými povídkami
**
shrnutí: Co je schopný udělat jeden neznámý vlkodlak. Jak je možné zvrhnout dobrou věc v katastrofickou a nechutnou aféru. Kde leží hranice lásky.
**
poznámky pod čarou, aluze, písničky: tyhle příšerky se budou vyskytovat pod jednou každou kapitolou
**
věnování:
Regi, která to četla postupně jak to vznikalo a která mi svými reakcemi a podporou dodávala odvahu to psát. Asi bych to jinak nedokončila. Děkuju, keesa*
**
inspirace: taky pod jednou každou kapitolou, jen všeobecně - s názvy kapitol jsem se (schváleně) nechala inspirovat Frox a jejími Výkřiky. Děkujík.
**
disclaimer: vědět autorka (JKRo), co jsem jí provedla s postavami (a s jednou z oblíbených), tak mě předhodí testrálům. Nicméně to neví a co oči nevidí a nečtou, to srdce nebolí a nenaštve.
**
patenty: když se zeptáte, dovolím vám asi všechno, ale mohli byste se zeptat;)
**
obrázek jsem ukradla z blogu jménem carodejnictvijana.blog.cz
**
Toť tak vše, přátelé. Užijte si to, pokud se vám tohle dá přát zrovna u Úsměvu.
****
****
****
****

Alchymistův úděl

2. listopadu 2008 v 22:16 | Rael
Poezie- ne. Spíš veršované vyprávění. O čem vám nepovím- vím to jen já a ještě jedna osoba. Snad se vám to bude líbit i tak:)

Věnováno: cloverdee.... myslím, že jsem si alchymistu opravdu oblíbila:)

Mr. Metafora

2. listopadu 2008 v 20:13 | Rael
Už dlouho jsem nenapsala a nepřidala slash a protože jsem to někomu (a hlavně sama sobě) slíbila, tady je. Není to žádná pasáž z červené knihovny, takže to snesou i slabší povahy:)
A kupodivu- není to ten typický styl, kterým slashe píšu. Mám podovně rozněžněnou náladu. Tudíž žádné dlouhosáhlé psychologické rozbory ani tradiční psychické utrpení... naopak řada metafor...

Proloženo písní.... ehm- znáte tu úvodní píseň k Vratným lahvím? Dovolila jsem si z ní pár částí vypůjčit a pozměnit je. Snad tím nikoho neurazím ani nepobouřím. Ne, že bych nemohla být originální, prostě jsem ale chtěla použít zrovna tuhle písničku a trochu si s ní pohrát. Takže s dovolením...