Srpen 2008

Dobrý den

20. srpna 2008 v 20:08 | Rael
RaelDobrý den, řekl Vlk a chtěl tím říct, že ještě žije. A skutečně- přežila jsem veškeré nástrahy praxe:) Budu vám o to vyprávět. Bohužel ale, tohle je jen takové orientační oznámení. Přijela jsem dnes a dnes opět odjíždím. Zprvu jsem byla nadšená tím, že mám program doslova na celé prázdniny. Ale nyní mám pocit, že bych opravdu potřebovala tak týden vypnout. Prostě se jen tak válet doma, nudit se (ano, nuda je někdy neuvěřitelně osvěžující) a hlavně psát a psát... snažím se nezahálet ani na cestách, ale ten net a vy mi zkrátka chybíte. Slibuji ale, že tohle je moje poslední veliká cesta a až se z ní vrátím, jsem už jen vaše. Zvláštní, stýskat si po škole, ale já se na to období velmi těším. Budu mít zase čas psát. Budu mít Čas.. trochu paradox, že:)... Důležité je, že tu budu pro vás. Takhle dlouhé absenční období už nechci nikdy zažít...
Něco málo mám pro vás připraveno, takže se těšte- od září vás opět otravuji v plné síle, jak jsem slíbila:) Doplním své resty s komentáři a vůbec se vám tohle své hluché období pokusím nějak vynahradit...
Bude toho doufám hodně. Kromě povídek vám sem dám nějaké fotky z praxe (jen ty slušné:) ) a vůbec si užijete toho, kterak vás budu zahrnovat vyprávěním. Nejspíš napíšu jakýsi dlouhý prázdninový deník, abyste viděli, že jsem nezahálela. A budu si namlouvat, že to někoho zajímá (i když ty neslušné fotky by mohly:) )... Taky jsem přečetla asi tak milion fantasy knih- i o ně se s vámi chci podělit. No, ono toho vlastně bude víc, co chci ventilovat:)...
A abych se zase nerozepsala (za chvíli odjíždím), utnu to. Mějte se tady pěkně a nezapomente na mě- v září jsem tady jak na Tichošlápkovi. Doufám, že máte pěkné prázdniny. Myslím na vás na všechny a stýská se mi...
V září nashledanou- budu to zase já- stejně otravná a často tady:)
PS: To místo, kam mířím je Norsko. Takže čekejte haldy fotek z mé vysněné pohádkové krajiny...
Rael a pozdravy z míst, kde Vlci dávají dobrou noc...

Kauza oříšky

19. srpna 2008 v 17:31 | cloverdee |  -Oznámení-
Jelikož mám předsevzetí, že se nebudu rozčilovat, budu brát věci tak jak jsou a nezabývat se záležitostmi minulými (jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží:)), nebudu si teď stěžovat na blog. Jelikož to ale byl doopravdy ošklivý podraz, který na mě nachystal, nedůvěřuji teď natolik, abych začala zase něco psát. Čili si tu nad otevřeným sáčkem Směsi oříšků (což jsem si mimochodem koupila dnes poprvé) budu psát cokoliv, co mě napadne a na co nebudu nucena myslet následující dva dny, kdybych o to přišla, ve snaze to nějak nahradit - která je, jak jinak, zoufale k ničemu.

My dva tady dole a nebe nahoře 2

13. srpna 2008 v 2:25 | Lejdynka
Druhá část. Tentokrát už bez komentáře, protože vše důležité a podstatné bylo řečeno.
****
****

My dva tady dole a nebe nahoře 1

13. srpna 2008 v 2:24 | Lejdynka
Další z mého dlouhého sequelu. Odehrává se asi krátce (i když, může to být jakýkoli časový interval) po Šachové partii. A dlouho, velmi dlouho před Vrátit se, odkud jsme přišli. Sirius už není tak nejistý a uzavřený, co se týče povídání si s Remem o tom, co ho trápí (a naopak), ale je zmatený dost a dost, protože už se pomaličku přesouvají někam, odkud není návratu. Remus je zmatený stejně, abych se přiznala.
Tahle povídka mě napadla asi tak, že jsem jela na slash-sraz do Ostravy, a protože jsem v noci nespala, abych stihla vlak v šest, a strašlivě se mi chtělo spát, tak jsem pospávala ve vlaku. Dostala jsem se tam do stavu takového nevědomí - nebyla jsem vzhůru, ale nespala. Byl to takový hypnotický stav, kdy se mi nezávisle na mém vědomí a svědomí (tomu obzvlášť) objevovaly v hlavě obrazy, mohla jsem je trochu opravovat, ale většinu času přicházely jako blesk z čistého nebe a nechtěly se nechat. Spánek-nespánek. No, a pak když jsem dojela do Ostravy a omylem vystoupila na špatném nádraží (Ostrava-Svinov místo Ostrava-hlavní nádraží), tudíž musela čekat na ostatní, až pro mě dojdou (odmítala jsem se pohnout, abych se neztratila ještě víc), tak jsem si sedla na místní přednádražní kašnu a čekala tam. A jak jsem neměla co dělat a ostatním nejel autobus, tudíž jsem čekala pěkných pár minut, vytáhla jsem si mobil a pěkně si tam ten sen-nesen napsala. Na srazu jsem se dozvěděla o soutěži Memoriál Oscara Wildea (MOW) a řekla jsem si, že tam něčím přispěju. POdvědomě jsem prostě chtěla. Asi udělat radost organizátorce, nebo nevím. Nebo spíš vím *blushing* No, a co se nabízelo nejvíc? No přece to, co jsem ještě pořád měla v živé paměti. Div se, světe, opravdu jsem to sepsala (má to jen 7 stránek!), opravdu jsem se s tím MOW zúčastnila, jak si jistě mnozí všimli, a opravdu, ale opravdu s tím nevyhrála, kdyby se někdo naivně těšil :)) 'Recenze' střídavě slunečné a oblačné, ale to mi nevadí, sama vím o nedostatcích. Nicméně, teď už jsou autoři odhalení, takže padl zákaz zveřejňovat na blozích, a tak to tu máte :) Nic jsem neopravovala, ačkoli přijímám výtky porotců a ještě se k nim vyjádřím. Myslím si, že by se to tu mělo objevit v nezměněné verzi.
rating: pro všechny, snad se nikdo neodváží namítat
pár: Remus Lupin/Sirius Black (kdo by to řekl, že...)
žánr: hurt/comfort/friendship/preslash? songfic? romantika až na půdu? *grinning*
časový úsek:
jak jsem řekla, po Šachové partii a před Vrátit se, odkud jsme přišli; Marauder Era, pravděpodobně prázdniny mezi šestým a sedmým ročníkem (kdy že se to stala Vrba??)
varování: trocha krve, ale žádná bloodplay! ;)
děj:
čtěte a bude vám zjeveno; jen si povšimněte rozdílu mezi Siriem s krátkým I a Síriem s dlouhým I.
aluze:
J.Nohavica - Sarajevo (kde se vyskytuje text 'voda odpluje zpátky do moře, my dva tady dole a nebe nahoře)
keltská hudební skupina Clannad - Sirius (to, co čtete, je můj amatérský překlad, písnička se jmenuje Sirius, je to ze stejnojmenného alba)
díky:
Děkuji Regile, že mi zjevila úžasný prostor jejich dřevěné verandy a tak mi pomohla s umístěním.
Děkuji Morgance (aby bylo jasné, i když asi všem je = Morgana Ehran), že zorganizovala MOW a tak mě víceméně donutila tuhle povídku sepsat :) Tedy za to, že byla v Ostravě.
Děkuji všem, co mi povídku na MOW ohodnotili; tímžto se myslí všichni v komentářích dole a porotci - Alane, Warrion, LordGalant, Minime a Veronika
věnování:
Mé milované Morgance. Bylo to kvůli ní (potažmo tedy soutěži nebo obojímu dohromady, ale spíš a skoro s jistotou kvůli ní) a tedy je to pro ni. Za to, že je, a že jsme my dvě tady dole a nebe nahoře.
****
****

Jednou za modré luny 2

6. srpna 2008 v 17:28 | Lejdynka
Pokračování - celé to nakonec mělo 9 stránek a na ty jsem blog prostě nepřemluvila.
V téhle části už se právě objevují velmi popisné a detailní akce, takže varuji ještě jednou. NC17. Kdo nechcete, nečtěte, varuji vás předem. Ačkoli si troufám tvrdit, že neodoláte ;)
****
****

Jednou za modré luny 1

6. srpna 2008 v 17:26 | Lejdynka
Tohle je prosím pěkně další z mých překladů. Tenhle byl poměrně obtížný (ani nechtějte vědět, kdy jsem ho začala překládat, ale vězte, že jsem tehdy měla dost velké problémy správně pojmenovat všechny anatomické části těla. Plus další problém - autorka se specializuje na strašlivě dlouhé věty, které jsem byla nucena většinou rozdělit na dvě části, aby v češtině dávaly smysl. Další její 'kink' jsou pomlčky, které mi taky někdy připadaly moc, tak jsem je prostě vynechala. Nenadávejte tedy za nepřesnosti, byly nutné.
Proč jsem to tedy vlastně překládala? Protože to je úžasné, krásné, romantické, něžné a protože mám slabost pro štěňátka :)
Toť asi tak vše.
Ne, ještě jedna věc - požádala jsem o povolení ke zveřejnění překladu a bylo mi uděleno, autorka o tom ví. Nikomu nic nekradu a vždycky se ptám ;)
název: Jednou za modré luny
originální název: Once in a Blue Moon
odkaz na originální povídku: http://www.fanfiction.net/s/3374984/1/Once_in_a_Blue_Moon
autorka: Lady Sirius
překladatelka: Lejdynka
pairing: Remus Lupin/Sirius Black
rating: NC17 (N/A: což znamená nejvyšší rating, od 18 let; v příběhu se vyskytují detailně popsané milostné scény, Remus se Siriem zažívají své poprvé. Pokud vás toto pohoršuje, nečtěte. Je to víceméně něžné a romantické PWP)
feeback: Samozřejmě všechna práva na Harryho Pottera patří J.K.Rowlingové. Ráda bych si Siria přivlastnila, ale bohužel to nejde.
věnování: mé úžasné talentované skvělé a neuvěřitelně vzrušující inspiraci Garymu Oldmanovi (N/A: To jsem nepsala já, ale autorka; v určitých ohledech s ní nesouhlasím :))
****
****

Runy 2

4. srpna 2008 v 18:13 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Pokračování run. Poslední věc (prozatím), kterou sem na tohle téma dávám. Možná bude někdy i nějaký slash, ale to ještě nevím jistě.
****
****

Runy 1

4. srpna 2008 v 18:12 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Tohle je jen taková zajímavost na závěr - myslím, že by se to mnohdy mohlo i hodit. Já tomu věřím. Tohle všechno už je doslova opsané z knihy, částečně z příběhu (normální písmo), částečně ze seznamu na konci (tučné písmo). Enjoy.
Bohužel není možnost, jak sem nakreslit ty samotné runy, ale možná časem něco vymyslím. Případně se dají určitě najít.
****
****

Ásové a Ásyně 2

4. srpna 2008 v 18:01 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Pokračování - já prostě neumím být stručná.
****
****

Ásové a Ásyně 1

4. srpna 2008 v 17:55 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Tohle je stručné (*ehm ehm*) shrnutí všech důležitých bohů (Ásů a Ásyní), psala jsem to proto, abyste lépe pochopili (opět), o co v knize jde. Snažila jsem se je popisovat svými slovy, ale opět, co je v kurzívě a oranžově, je doslovně opsané z knihy.
****
****

Balada o Ásech

4. srpna 2008 v 17:50 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Tohle je poetické a baladické shrnutí obsahu knihy. Napsala jsem to hned po dočtení, aneb v autobuse a na koleně, ale snad to nevadí. A snad se bude líbit, nebo ještě lépe, snad to 'donutí' další lidi, aby si tuhle knížku přečetli. Stojí za to, věřte mi ;)
Za nedokonalosti v rýmech, ve volbě slov a v čemkoli jiném se omlouvám, nebylo to úplně nejjednodušší.
****
****

Kateřina v zemi Ásů - recenze 2

4. srpna 2008 v 17:44 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Pokračování - jako obvykle jsem moc upovídaná a recenze je tudíž moc dlouhá :)
****
****

Kateřina v zemi Ásů - recenze 1

4. srpna 2008 v 17:43 | Lejdynka |  Kateřina v zemi Ásů
Takže asi takhle. Nejprve zde zveřejním recenzi, aby všem bylo jasné, o co jde, a hlavně o co šlo mně, když jsem na to psala baladu a další věci.
V příběhu není žádný heterosexuální vztah (kromě jistých mírných narážek, manželů a manželek) a ani slash (i když by se dal velmi jednoduše vyrobit). I proto, nebo možná proto, se mi to tak líbilo.
Co je kurzívou a oranžově je doslovná citace z knihy.
****
****