Květen 2008

7 Dejme tomu, že je půl sedmé

26. května 2008 v 15:13 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Takže - vypravěč opět irelevantní. On to vlastně může říkat kdokoli, nejen Jonathan a Bobby, ale úplně kdokoli. Jen ne Clare. Žádná Clare. Nejspíš to asi chce..někoho, kdo hledá, někoho, kdo se dokáže přiznat, že to nemůže najít, někoho, kdo se někdy přestává bát.
To by bylo na úvod. Myslím, že ve chvíli, kdy jsem tohle psala, bylo opravdu půl sedmé. To jen tak na okraj.
Obrázek je k nalezení tady. Děkuji za pozornost, konec hlášení. Kánon na konci - tentokrát tu i nějaký je.
**
**

6 Horší než šunka a lepší než slzy

26. května 2008 v 14:59 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Co se týče kanoničnosti, já si teď opravdu nevybavuji, kde zatraceně jeden druhého pohladili, tak, aby to bylo vidět a stálo to za zmínku; možná na tom nádraží, jak vidítě ve filmu, možná to bylo to pohlazení.
Kdo vypráví komu je irelevantní. Protože pohlazení potřebuje někdy každý, a stejně tak i kousnutí.
Název vám nevysvětlím, protože je nevysvětlitelný. Pamatujte, že jsem to psala někdy v pět ráno.
Obrázek pochází odsud a jestli vám něco připomíná, tak vězte, že záměrně.
Toť asi tak vše. Jinak doufám, že si ještě Domov na konci světa pamatujete, trochu jsem se s tím zpozdila, as usual.
**

Přechod přes močály 2

23. května 2008 v 20:22
Takže, tady je druhá část. Barvy nefungují vůbec, doufám, že se v tom nějak vyznáte. Glumův styl je velmi příznačný.
Sedím tu dvě hodiny a ne a ne to dodělat. Začínám ten blog nenávidět. Ne, počkat, to je zase explorerem, takže by už teď měly fungovat a jsou rozdělené tak, jak jsem říkala na začátku.
Jinak, jak jsem říkala, tady je to trochu víc - SPOILERY na sedmý díl, přímo v textu.
A pokud vás po téhle depresivnosti přešla nálada, tak vězte, že se chystá další část Quo vadis, Marauder.
**

Přechod přes močály 1

23. května 2008 v 19:58
Tak, copak je tohle: těžko říci.
Je to zaprvé crossover. Namíchala jsem tu směs Pána prstenů a Harryho Pottera, což bych neřekla, že někdy udělám. Ale když si to vezmete kolem a kolem - ty dvě postavy, o kterých tu mluvím, nebo spíš čtyři postavy, které tu mluví, jsou si velice podobné.
Zadruhé je to takový tribute. Poté, co jsem si v sedmém díle (proti kterému mám dost výhrad, ale stejně ho pořád mám doma:)) přečetla cosi, co tu nebudu spoilerovat, spatřila jsem jednu z postav v jiném pohledu.
Anebo dobře, já budu SPOILEROVAT, pže byste to jinak nepochopili. Jedná se o Kráturův příběh (název kapitoly) a hlavní postava je Krátura in relation to Regulus Black. Vypráví tam o svém vztahu ke svému předchozímu pánovi, a vám po přečtení nezbyde nic jiného, než slzy a lítost. Krátura vždycky nebyl takový, jak se vám zdál v pátém díle.
A přesně o to tu jde. Protože si tohle myslím, že nemohl být takový od přirozenosti, a protože v sedmém díle se dost jasně říká, že nebyl, napsala jsem tu takovou věc, kde ho trochu (trochu! nesouhlasím s tím, že poslal Harryho a Siria na smrt, abyste si zase nemysleli.) ospravedlňuji.
Nejsem originální, protože něco podobného už udělal profesor Tolkien ve svém Pánovi prstenů. Proč jsme si mohli přečíst, že Glum nebyl vždycky tak špatný, tak přesvědčivě, a proč jsme si to nemohli přečíst u Krátury? To nechápu. Glum si to nezaslouží tolik, jako Krátura :) Takže here you are.
Abyste pochopili: Times New Roman v kurzívě je Kráturovo první já (to, co v pátém díle vůbec nevidíme). Times New Roman v tučném písmu je Kráturovo druhé já (to, co tam vidíme). Krátura je psaný žluto-červeně.
Oranžová je Sméagol. Modrá je Glum. To jsem to asi dost zamotala, co? :) No, to poznáte. Jinak všechno, co říkají Glum se Sméagolem, je doslova opsané z Pána prstenů, a konkrétně z kapitoly - tradá - Přechod přes močály.
Toť asi vše, slash je tu velice lehoučce zmíněný (aspoň myslím), takže je to nejvýš R, postavy už znáte (dvakrát Krátura a dvakrát Glum) a ty které neznáte, ty poznáte na konci (neříkejte mi, že si ten nechvalně proslulý dialog nepamatujete, opsala jsem ho přesně z Fénixova řádu a to byla velká oběť, že jsem to vůbec otevřela, tak si toho važte).
Jo, ještě důležitá věc - tady je jich míň, víc je jich ve druhé části, ale pořád se jedná o totéž a pořád to tu je - SPOILERY na sedmý díl.
**

Kterak Poberta na svět přišel

21. května 2008 v 22:03 | Rael
Jedna z dalších "komedií". Ono to dílko není zrovna komediální, přiznávám... nicméně- zpracováním se řadí k většině.
A pointa si kamsi odskočila...
Obsazení- Remus, Sirius, James, Petr
Obsahuje slovní hříčku, kterou bohužel proto, že píšu česky, nelze dost dobře vyřešit.
Její vysvětlení najdete na konci.

Cesta do Londýna

21. května 2008 v 16:53 | Rael |  Z deníku L.S.Z
Nějak jsem uvázla v přidávání kapitol. Takže zde... Příště už se dočkáte nějaké "akce"...)

Mušketýrská čest

19. května 2008 v 23:34
Mé myšlenkové pochody raději neřešte...
Přátelství, nebo slash chcete-li (naznačen). O lidských hodnotách a jejich ceně.
R/S
Věnováno Emilii .))

Přátelství

17. května 2008 v 16:14 | Rael
Spíš balada než-li poezie...

Rekapitulace III

15. května 2008 v 23:24 | Rael
Týden hrůzy úspěšně za mnou- jsem zpátky.) A protože bych měla něco vložit, vkládám...
PS: Začínám být nějaká patetická.)

Z rozmláceného kostela

13. května 2008 v 0:07 | Lejdynka
Drobnost, jako obvykle, poslední dobou. Ale tentokrát celkem nová, dopsala jsem ji před pěti minutama.
Rating je pro všechny. Žánr..ehm, to bude složitější. Je to songfic. Je to tak trochu životopis. Je to depresivní-temné-spiritual-angst a tak dále. Ale i trocha radosti by se našla. Já ty žánry zkrátka strašně pletu dohromady.
postavy: Remus, Sirius, nebo spíš Remus/Sirius s Remem jako vypravěčem.
děj: No to po mně nechtějte.
použité písničky (není jen jedna): Anděl od Karla Kryla (v poslední sloce se to trochu odlišuje, přidala jsem si tam koncovky a vůbec, refrén je v originále stejný i na konci) a Veličenstvo kat od Karla Kryla; až narazíte na kněze ve fialové komži a s lahví Vitriolu, vězte, že tento obraz patří rovněž K.Krylovi:
Kněz-ďábel zlou mši slouží,
z oprátky má štólu;
pod fialovou komží
láhev Vitriolu.
Věnováno Eillen McFir, která má moc ráda Karla Kryla, která mě nejvíc nadchla svou nádhernou povídkou Salome (taky songfic, taky na Karla Kryla, taky fluff Remus/Sirius, ale neskonale něžnější) a která mě i přesto, že prý už jedna varianta na Sirius/Remus/Anděl existuje, donutila tohle sepsat (já tu verzi nečetla, takže mě nelynčujte). Eillen, snad se ti tohle bude líbit, a díky za to donucení, psalo se mi to krásně a chtělo to být napsané zrovna dneska.
**
P.S.: Tak jsem právě zjistila, že není jedna další varianta na Anděla, ale tři další varianty na Anděla, tudíž jsem hluboce originální. Ale na toho Siria a Rema je prý jen jedna a tu ještě nemůžu najít :)
**

OSD-2.kapitola

11. května 2008 v 11:23 | cloverdee
2. kapitola
Několik kamenných dlaždic se lesklo v nočním osvětlení. Vlastně to nebyly dlaždice, jen kameny. Šedivé jako ta ocel. A neleskly se, nebyly mokré. Ani vlhké. Ovšem kroky do nebe tlumily spolehlivě, mokré jako suché. Vyschlý troud popelové příchutě.
Klap, klap. Klapy, klap...

Proměny 4

9. května 2008 v 16:18 | Lejdynka
Búú!
******************************************************************************

Proměny 3

9. května 2008 v 16:18
Bú.
*****************************************************************************

Proměny 2

9. května 2008 v 16:17
******************************************************************************
(To abych zaplácla místo a mohla to vodorovně oddělit :P)
******************************************************************************

Proměny 1

9. května 2008 v 16:15
Maličkost na téma Lily/James. Balancuje to na hranici s MS, ale ona je tam jen zmíněná, podstatní jsou James a Lily. Je to taky trochu slash Sirius/Remus, ale ti tu taky nejsou podstatní. Jenom tvoří background :)
Citovaná písnička se jmenuje Proměny a je od Čechomoru.
Jinak je to žánr romantika/humor a místy slash, ratingem je to pro všechny, neboť už všichni vědí, co je slash, a vůbec. Enjoy.

OSD-1.kapitola

6. května 2008 v 15:58 | cloverdee
1. kapitola
Palec, prsteníček, malíček. Malíček, prsteníček, palec. Ruka. Malá a teplá lidská dlaň, která se snaží. Vážně se snaží, zapadnout do té protější a úspěchy jsou. Trpitelské, poněkud.

Několik atd...

5. května 2008 v 21:08 -Oznámení-
Několik naprosto nepodstatných kydů.
Pro ty z vás, kteří si všimli mé dlouhodobé nepřítomnosti, mám "radostnou" zprávu- neumřela jsem. Ehm- nejásejte tak hlasitě.) Důvod mé absence, která je tentokrát delší, než kdy jindy, je mé do-nebe-volající lajdáctví po většinu roku. Aneb- za týden je zkouškové období a já si tuto skutečnost před měsícem uvědomila. Tzn., že uplynulý měsíc, kdy sem nic nepřibyo, byl měsícem odříkání. Věřte- je mi to upřímně líto a trpěla jsem velmi, ale nedalo se nic dělat. Zkrátka jsem musela zatnout tlapy a začít něco dělat. Snad se to i vyplatilo, protože jsem ten "mírný" skluz srovnala a možná se na škole i udržím.)
Za tu dobu se stala spousta věcí- tím bych vás uspala... ale řada jich byla. Dozvítě se je později. Zanedbávala jsem vás, já vím a proto vám položím jednu hloupou klišoidní otázku: Jak se máte? Aneb, jak vám vlčí břehy?... Předpokládám, že starostí máte taky nad hlavu (škola?), ale na Vlka si čas najdeme. Chtěla jsem zmínit- spousta lidí se strachuje, že Vlka tímhle psacím nečiněním zanedbává. Že snad na něj nemá čas. Je to hloupost.) Vlka si neseme v sobě. Tady, v agonii i ve štěstí. Vlk není součástí nějaké činnosti. Je v nás a projevuje se v každém našem kroku. V každé myšlence. Tak, jako se projevujete vy. A fakt, že je vám momenálně znemožněno projevit se psaním/čtením na tom nic nemění... toliko k alibismu.)
Přesto je mi líto, že tu nejsem... věřte mi ale, že na vás myslím. A i když myšlenky nerealizuji- mám je. Přišla jsem na řadu věcí a většinu jich mám pro vás v záloze. Na své si přijdou milovníci slashe, poezie, vyšších pravd.), a konečně mám přpravené dva velké projekty. Jeden je na nejlepší cestě k dokončení- druhý bude trochu nevšední, ale určitě potěší.
S tím vším souvisí ještě jedno. Přští týden jsou, jak jsem zmínila, zkoušky. Plus tenhle týden se na ně musím doslova každý den připravovat. Proto tento a ještě příští týden vyhlašuji za dva poslední týdny mé trvající absence. Ale potom- slibuju svou účast.)
Naposledy bych se chtěla omluvit všem, pro které tu nejsem a připomenout jim, že na ně myslím. Že ve skutečnosti s nimi jsem. I když ne ve "spojení"... těším se na vás- příští týden nashledanou....

OSD-Prolog

1. května 2008 v 12:43 | cloverdee
/Prolog/

OSD-Info

1. května 2008 v 12:42 | cloverdee
/Obchodník s deštěm/
Rozhodla jsem se mít alespoň jednou naprosto čisté svědomí, tedy až na obsah:) Takže..