Duben 2008

The Jobberknoll

15. dubna 2008 v 11:28 | Lejdynka |  -Originals-
Tak, nejdřív takové představení tématu. Tuhle písničku jsem strašně náhodou objevila na jednom CD s irským folkem (kterýžto miluju, což už jste asi poznali), úplně jsem se do ní zamilovala (hlavně do rytmu a do refrénu - víte co, margita :o)) a když jsem ji poslouchala asi po čtvrté, tak jsem přišla na to, že by se ten refrén dal trochu předělat, na 'brother and brother (slashová dušička se nezapře)'. Takže jsem to předělala poprvé, a pak podruhé a potřetí, naprosto jsem se odchýlila, dost jsem to změnila, naučila jsem se to zpívat s původní melodií a teď je to tady :o) Vůbec nevím, co mě k tomu vedlo, co mě to napadlo ani co je to za nesmysl, ale v podstatě - proč ne.
Jen tak pro zajímavost je to anglicky, s čímž nic neudělám (některé věci se překládat nedají), jmenuje se to The Nightingale (ten originál) a nazpívala to Kiera Dawn (doufám). Tímžto se přiznávám, že původní copyright má někdo jiný.
Abych to nemusela kopírovat, tak původní verze je tady.
Jen uvedení do děje a trocha reálií: postavy asi poznáte, jsou dost jasné, ale kdyby ne, tak se to česky jmenuje léčitel (Healer) a bystrozor (Auror), teď už určitě víte. Kdo asi tak bude kdo.
Hogsmeade - Prasinky.
Jobberknoll - Zmíráček (je to z Fantastických zvířat a kde je najít od Mloka Scamandera, a je to takový africký ptáček, který celý život mlčí, až těsně před smrtí vydá skřek, který se skládá ze všech zvuků, co kdy slyšel, vyřknutých pozpátku). Tu depresi jsem si odvodila z jeho českého jména.
severe: ano, Severus je nömen ömen, znamená to vážný, strohý
clung: participium od cling, což znamená tisknout se k něčemu (někomu) hodně silně
Butterbeer - Máslový ležák.
rueful: žalostný, smutný
fife: malá flétna, píšťalka
lupines: česky se to jmenuje vlčí bob, ale dá se tomu říkat i lupina; všichni jistě chápou, proč tam je :o)
quell: zmenšit, potlačit, neco v tom smyslu..
'tis: neco jako this (další zkratky - 'sted = instead)
lassie: mladá dívka
plea: něco jako omluva
Víc už asi nepřekládám, v podstatě bych to pak mohla přeložit celé :o) Ale možná na to jednou dojde. Enjoy.
****
****

Rekapitulace II

14. dubna 2008 v 9:13
Sirius zase vzpomíná. A já zjistila, že tyhle příspěvky jsou velmi nenáročné- jak časově, tak mentálně.)

Klobouk na řece

10. dubna 2008 v 20:52 | Rael
Chtěla jsem vám něco napsat, ale nějak jsem přecenila své možnosti! Taky jsem chěla napsat vysvětlující článek, který měl obsahovat info o tom, jak perné je zkouškové období- což je jeden z důvodů, proč tu tak málo jsem. Ale- čas je proti mně. K tomu tu zítra až neděle nejsem- Rakousko.) No, to není tak špatný žrout času.)...
Přidávám aspon tohle pro "osvěžení" ducha. A abyste si nemyslela, že jsem se na to vykašlala- na té jisté slibované věci pořád racuju. Je náročnější než jsem čekala. Takže jí přestanu slibovat na určité datum a jednoho krásného dne sem prostě přibude...
Přeji pěkný víkend.)

Strom ztracených duší

9. dubna 2008 v 16:10 | Rael
Věnováno Lejdy, protože je. Jsem s tebou...)

Mlčící břehy

9. dubna 2008 v 11:57 | Rael
O tom, jak tradičně nestíhám- ne, to vlastně není přesné. Čas mě momentálně netíží. Ani priority. V podstatě mě netíží nic a v tom je asi zakopán Vlk. O mých závazcích a restech vůči vám však pohovořím jindy. Zatím vkládám tohle, coby záplatu na vlastním svědomí... Hovořit budu brzy- a dlouho. Narazila jsem totiž na zvláštní věc, které se říká život a pořádně m zamotala hlavu.
.))

If you're going..

7. dubna 2008 v 14:12 -Oznámení-
..right to the home:)

Vlk a Ještěrka

6. dubna 2008 v 23:52 | Lejdynka |  -Originals-
Věnováno cloverdee, za všechno, za všechny ty telefony (byť to nezní poeticky) a vůbec, za to, že tady je.
Užij si Anglii, clover, mysli na nás a na Vlka, a nezapomeň na bílé útesy doverské.. mám tě ráda.
Vím, že tohle, co tu píšu, ti říkat nemusím - ty víš, co je co. Ale i tak, tohle je pro tebe.

Vysvětlení není - je Vlk, je Ještěrka, a co jsou, to vám nepovím. To musíte poznat. Ne opakovat to, co jste slyšeli, ne psát to, co bylo napsáno, ale říkat to, co cítíte, vidět opravdově. Vidět sami sebou.

Technické: obrázek ještěrky odsud, obrázek vlka odsud.
**
**

5 Krásná léta šedesátá

6. dubna 2008 v 15:05 Domov na konci světa
Takže tedy, bude to delší:

Postavy se nemění, Jonnathan a Bobby jsou evergreen. Tentokrát to vypadá, že Jonnathan povídá Bobbymu.
Rating se nemění, spoilery se nemění - POZOR, SPOILERY - a tak.
Obrázek je odsud.
Jistě vám některá slovní spojení připadají povědomá. Vězte, že kapela Wohnout má písničku, která se jmenuje Krásný léta šedesátý, a já tu písničku znám, mám ji ráda a tady jsem ji využila. Jen ve spisovné formě.
Další věc - nevím, jestli znáte spisovatele (on je to spíš dramatik, píše hlavně divadelní hry) Tenesseeho Williamse, ale ten zase napsal věc, která se jmenuje Kočka na rozpálené plechové střeše (A Cat on a Hot Tin Roof), a když se podíváte na první řádek tohoto veledíla, určitě si něčeho všimnete :o)
Kánon dole. Amen.
****
****

Střípek Sedmý

4. dubna 2008 v 18:55
Střípek Sedmý
Bestiální, Vlčí a nevím, co ještě. Každopádně moje tendence se zhoršují, inklinace ke zloství až zvrácenosti se stupňuje... Sama to nechápu.

Střípek Šestý

4. dubna 2008 v 18:37 | cloverdee
Střípek Šestý
Tentokráte prostě realistický, žádná raelita. Poslední dobou je to tak se vším.

Drobné bestie

4. dubna 2008 v 16:07 | Lejdynka
rating: všichni, pže se to všech týká
postavy: bestie a spousta nezmiňovaných postav, kterých se to týká (nebudeme Rema jmenovat)
žánr: well..kázání? těžko říct..
Tady je odkaz na stránky, odkud pochází obrázek: *Waiting*
Napsala jsem to už podruhé, poprvé mi to blog smazal. Ale celkově to píšu asi tak deset minut. Teď je cítím.
Vězte, že Bestie není Vlk a Vlk není Bestie. Bestie vám nepomůže podívat se lépe, když vás bude šálit zrak. Bestie s vámi nikdy nesplyne ani vy nesplynete s ní. Bestie vám nepomůže, neumí to. Bestie nenávidí Vlka a Vlk nenávidí Bestii.
Bestie není ani Ještěrka. Ještěrka léčí, zvláštním a neobvyklým způsobem, ale opravdu léčí. To Bestie neumí, ta jen ničí, ničí, co Vlk pracně buduje, co Ještěrka vytahuje na světlo. Bestie nenávidí Ještěrku a Ještěrka nenávidí Bestii.
****
****

Rekapitulace

3. dubna 2008 v 13:42 | Rael
Tohle je taková krátká prkotina. Jistě namítnete, že by šla rozvést, že je neúměrně krátká... ale víte, co se říká- nemusí pršet, jen když kape (slash)... A já už nikdy nebudu zaznamenávat své náhlé nápady na kus papíru- vznikají z toho pak prapodivné asociace... aneb- i Tichošlápek občas uvažuje. Tím spíš, má-li v Azkabanu dlouhou chvíli. Možná takových krátkých "úvah/rekapitulací" napíšu víc, posedne-li mě zase Vlk...
Nad čím/kým uvažuje, snad nemusím říkat.)

Vypravěčka

2. dubna 2008 v 22:33 | Rael
Protože trpím pocitem viny, měla jsem nutkání něco přidat. Jsem vážně utahaná a nemám nic v záloze, takže jsem narychlo sepsala takovou krátkou tzv. poezii. Přeji sladké sny...)