Březen 2008

4 Zatraceně moc otázek

31. března 2008 v 18:51 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Rating od dvanácti (zase zmiňuji to milování, ke kterému ve skutečnosti nedošlo), vypráví s největší pravděpodobností Jonnathan a vypráví klasicky Bobbymu. Oni to vždycky tak nějak vypráví jeden druhému.
SPOILER, AS USUAL, ALE JEN MALÝ. Vysvětlení níže, as usual. No prostě - as usual :o)
Obrázek nalezen už bez copyrightu, odkazy pořád vymýšlím, ale mám je a dodám je.
Opět nepřeklad. On už asi nikde žádný nebude, jen jsem si s tím iron nemohla pomoct.


3 Několik set klišé 3

31. března 2008 v 7:15 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Takže, rating zůstává, všechno zůstává, postavy - nejspíš vypráví Jonnathan.
Obrázek jsem jako obvykle nekreslila. Ale je hezký, ne? :o)
SPOILERY, SPOILERY. To já jen tak pro jistotu.
Kanonické scény dole, tentokrát se nic nepřekládá, už asi končím. Enjoy.


2 Už zase skáču přes kaluže

30. března 2008 v 18:23 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Přiznávám se hned na první řádce: název jsem si vypůjčila (vědomě) od australského spisovatele Allana Marshalla, který napsal knížku, která se jmenuje přesně takhle - Už zase skáču přes kaluže. Možná znáte. Nevím, prostě jsem to tam potřebovala. Ale vážně se přiznávám.
Rating klasický, možná 12, pže se zmiňuji o milování mezi dvěma muži (*odkdy je tak prudérní?!*). A vůbec.
Kanonické scény najdete opět dole. Nejdřív si přečtěte to samotné. Třeba to pochopíte jinak.
Postavy - víceméně vypráví Jonnathan, a vypráví Bobbymu.
****
Překlady
Iron - železo nebo železný
Queer - divný, podivný, bizarní; používá se jako označení gayů (kterýžto název je taky značně nesednoucí, ale co má člověk dělat).
****
POZOR, OPĚT SPOILERY. TY BUDOU VŠUDE, ŘÍKÁM PŘEDEM A NESTĚŽUJTE SI, ŽE JSEM VÁS NEVAROVALA :)


1 Hodiny a hodiny

30. března 2008 v 18:03 | Lejdynka |  Domov na konci světa
KDO NESNÁŠÍTE SPOILERY, NEČTĚTE, JSOU TAM NARÁŽKY A VYSVĚTLENÍ JE POD TÍM. ALE JESTLI JSTE ČETLI RECENZI, TAK UŽ JE TO JEDNO, PŽE TAM JSEM PROZRADILA CO JSEM MOHLA :)
Rating a tohle všechno platí. Vypráví - no, tady je to možná jedno, ale spíš asi Bobby.
Kanonické scény vysvětluji dole, abyste z toho čtení taky něco měli.
Toť asi vše.
Ne, ještě ne: copyrighty jsou na obrázcích (někdy ne, ale já je nemazala), odkazy na stránky mám uložené, až přijdu na to, kam přesně je vložit, tak je vložím. Přiznávám se předem, že jsem ani jeden obrázek nekreslila ani nefotografovala.

Pozdrav

27. března 2008 v 22:12 | Rael |  -Oznámení-
Ještě žiju:) Nicméně důvod toho, proč tu tak "dlouho" nic nepřibylo je ten, že na něčem pracuji. Popravdě řečeno je to na můj vkus trochu větší projekt takže zabírá i neúměrné množství času. Počítám, že do pondělí by mohl- ale spíš ne- být hotov. Není mi po chuti takhle zahálet, ale myslím, že ten krátký púst bude stát za to. Zatím se můžete těšit na výsledek. Původně jsem vám chtěla napovědět, ale nějak nemůžu přijít na dostatečně matoucí vodítko, takže mlčím jako hrob.)...
PS: Do pondělí tu nebudu. Ale budu na vás myslet.)

O filmu

23. března 2008 v 18:34 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Tady je - pro zájemce, a doporučuji - krátký trailer k filmu:
Jen pro informaci - jak jsem z traileru zjistila (viděla jsem ho poprvé před pěti minutama), některé věci se mírně liší (surprise surprise).
1) Clare je v knize značně starší. Dobře, možná ne značně, ale rozhodně starší, než tady. Tady by mi totiž možná byla sympatická :o)
2) Bobby v knize opravdu přijíždí na vlakové nádraží. Věřte mi. A stejně tak věřte tomu, že ho Jonnathan políbí na tvář. Ale Colinovi se asi nechtělo nechat se olíbávat.
3) Když v knize Clare Bobbyho ostříhá, vzápětí se ho nezeptá, jestli je atraktivní a už vůbec se s ním nemiluje. Autor filmu smíchal tři - dost od sebe vzdálené - scény dohromady.
2) Jonnathan nikdy, ale slovy nikdy, nenachytá Bobbyho a Clare v posteli. (Teď mě dožrali. Ti zatracení Američani prostě potřebovali tu zvláštní chvíli zničit tím, že z toho udělali klasické a ohrané americké faux-pas.)
3) Já celou dobu hovořím o knize a podle toho se prosím orientujte, i kdybyste film shlédli. Nekousejte mě za nepřesnosti - v knize žádné nejsou :o)
Rael, všimni si těch drobných gest. Objetí, pohlazení po vlasech, tanec. A tak.

Kdyby někdo chtěl obrázky z filmu, tak jsou například tady:

A tak vůbec, je toho spousta, ale zatím to asi stačí. Kdybyste chtěli další, štěkněte ;o)
Mimochodem, jestli vám Bobby připadá povědomý, vězte, že správně - je to Colin Farell. Ti zbylí dva nejsou tak známí. To zaprvé. A zadruhé, jestli jste viděli film Alexandr Veliký, vězte, že Alexandr a Bobby mají spoustu věcí společných, včetně stejné tváře :o)
PS: Neptejte se mě, kolik toho vynechali. Já sama to nevím a nechci vědět. Například jsem v traileru docela postrádala Ericha, upřímně doufám, že ho úplně nevyškrtli. I když - pokud se chtěli zbavit té milostné scény (zatracení prudérní Američani, hlavně že Zkrocenou horu nikdo nikdy necenzuroval *díky bohu*), je to dost možné. Kdo uvidíte, dejte mi vědět.

Recenze

23. března 2008 v 18:00 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Doporučila bych přečíst. Není to sice tak dobré (neumím psát recenze, ale to Veronice neříkejte), jak by mělo, ale aspoň vám to prozradí něco o knize. Budete tušit, o čem to proboha mluvím, a spolu s mým dovysvětlením možná budete doslova vědět.
Navíc je tohle tak trochu reklama. Byla bych totiž ráda za jednoho každého člověka, kterého bych těmito veledíly donutila tu knihu si přečíst.
Ještě jednou - jmenuje se to Domov na konci světa a napsal to Michael Cunningham.

Úvod

23. března 2008 v 2:28 | Lejdynka |  Domov na konci světa
Takže. Pro začátek asi tohle: Pokud jste nečetli knihu Domov na konci světa od Michaela Cunninghama, nepochopíte nejspíš ani explicitnosti, natož narážky. Ale i tak si to přečtěte - možná vás to pozvedne i bez předběžných znalostí. Já budu jenom ráda.
Do téhle knihy jsem se zamilovala před dvěma lety. Vracím se k ní pořád a pořád. Po prvním přečtení jsem celou noc psala pásma, týkající se právě jí. A ty tu chci zveřejnit, protože mi přijde líto nechávat si tak úžasný zážitek, jako bylo čtení knihy a následná propsaná noc, pro sebe.
A abyste to neměli tak těžké, vložila jsem sem i recenzi, nebo spíš pseudorecenzi - nejsem odborný kritik a Kouzelná scéna 1-11 je naprosto subjektivní kategorie.

Nejlepší přítel

23. března 2008 v 0:52 | Lejdynka
Tohle vám nevysvětlím, protože to sama nechápu. Asi je mi zle, ale sama to nevím. Připadám si jako rachejtle - vyletím, zazářím, všichni překvapeně otevřou ústa - a já pak zhasnu a umřu.
Ne, neberte mě tak tragicky, takhle zlé to zase není. Umírat se nebude. Ale hvězdy, na ty pořád ještě nevidím.
A máme to tu zase: další inteligentní pseudoúvaha. Ale já to vážně nedělám schválně. To s tou rachejtlí se tam vlezlo, ani nevím jak. Už budu hodná.
Věnováno Rael - za tyhle řeči na začátku. Rael, vážně to není úmyslně.
žánr: Lejdynčina pseudokomediální tragédie, s trochou bláznovství v úvodu
rating: kdo chcete slash, hledejte a (chtěla jsem říct jezte, ani nevím proč) a nalézejte. Nebo možná jinak - jezte, neb toto je mé tělo. Pijte, neb toto je má krev.
=> Nový zákon, Poslední večeře, abych nebyla nařčena z rouhání - vím o tom
postavy: slovy jedna malá šedá chlupatá kulička, která někdy předstírá, že je Remus Vrčící Lupin
*****************************************************************************

Věř mi

23. března 2008 v 0:40 | Lejdynka
Dneska mám zase poetickou náladu. A ano, vzniklo to tak, že jsem se zadívala na úplněk a..už se to vezlo.
Je to tak trochu smutný příběh o lásce, která by mohla být naplněná, kdyby nebylo - čehokoli. Pochyb, strachu, zoufalství, nejistoty, budoucnosti i přítomnosti. Minulosti. Lykanthropie. Kdyby nebylo Siria a Rema, možná by mohli milovat volně a svobodně. Ale život je prostě pes, a tentokrát v tom není žádná narážka na Tichošlápka.
Život studí a pálí. A nikdy nikomu nedovolí, aby jednal podle sebe. Vždycky si vynutí - Osudem, samozřejmě, tím divným slovem, na které pořád někdo pořád něco svádí - aby bylo všechno v jeho režii.
Život je režisér, a film, který tvoří, je tragikomedie lásky.
A já už toho nechám, nebo z toho bude další esej. Nebudu Rael jmenovat, ale nechci kopírovat její úvahy. Jen mě to teď tak napadlo..že je tohle vlastně všechno pravda, jenom ji vidět, cítit a žít.
rating: pro všechny, věřím tomu, že se nikdo neurazí
žánr: tragikomedie lásky (Lejdynčin nový žánr)
postavičky v běhu světa: Sirius Nejistý Black a Remus Zaříkávač Lupin
Jarní barvy, ale zimní nálada. S kapkou letní naděje na závěr.
*****************************************************************************

Moonlight in Mayo 2

22. března 2008 v 17:57 | Lejdynka
Info bylo nutné oddělit, blogu se nelíbilo množství znaků, jako obvykle. Asi jsem anti-blog-grafoman.
*****************************************************************************

Moonlight in Mayo 1

22. března 2008 v 17:55 | Lejdynka
Povídka Moonlight in Mayo. Informace o hudbě, klasické info kdo-s-kým-proč-jak, vysvětlivky cizích slov a perlička na závěr.

Pobřeží

22. března 2008 v 2:13 | Rael
Krátká naprosto nevinná poezie.)

Argumenty

22. března 2008 v 1:42 | Rael
Jak se tak hrabu v počítači, našla jsem tohle....
"poezie"- slash S/R
Sirius
Remus

Zpověď ahra azkabanského vězně-2.část

22. března 2008 v 1:11 | Rael |  Al Aaraaf (Vlk v nás)
Tradičně rozděleno na dvě části...

Zpověď ahra azkabanského vězně

22. března 2008 v 1:06 | Rael |  Al Aaraaf (Vlk v nás)
Nějak jsem zapomněla přidávat kapitoly.) Plus blog vážně zlobí a já ho nemůžu přinutit spolupracovat- omluvte tedy prosím chyby a chaos v odřádkování. Až se blog umoudří, dám případné chyby do pořádku...
Tohle nezařazuji do kapitol- je to střípek (proto neobsahuje písničku). V první části vzpomínky a zpověď azkabanského vězně. Druhá je mytologičtější- hodně věcí (dobře, jednu podstatnou) osvětluje. Je trochu neskutečnější, je taky "záhrobní"- tak trochu zkrácěná verze něčeho, co by stálo za rozebrání- ale tady to něco jen posloužilo účelu. Zkrátka- berte to s rezervou- jde čistě o jedno vysvětlení ne o zachycení chodu posmrtného života. Na to je AA krátký.)) Psáno pro změnu z pohledu Siriuse...
Věnuju Emilii- za to čekání.)
PS: Kdo si nechcete kazit náladu, nečtěte...)

Z anekdotických postřehů

21. března 2008 v 21:56 | Rael
Tohle je staré jak Removy šedé chlupy!... ale čistím počítač a mažu resty, takže to sem dám s tím, že mi nebudete vymlouvat můj pochybný smysl pro humor. .) Je to myšleno takto: Narazili jste někdy na citáty z filmů nebo knih, nebo prostě různé pasáže z nich vystřižené- rozhovory aj.? Víte, co mám na mysli. Tohle jsou právě takové úryvky z pomyslných pobertovských příběhů. Dejme takhle- je to, jakobych zkopírovala určité své částí povídky (filmu, příběhu)- který ale ve skutečnosti nikdy nevyšel. No, docela dost řečí na to, jak je ten příspěvek vlastně krátký- ale já ráda okecávám.)

Poslední přání

21. března 2008 v 21:39 | Rael
Snad slash?... přeberte si to sami. Dosti krátké- budete se s tím muset smířit.)

Motýl

21. března 2008 v 17:07 | cloverdee
Bez komentáře, bez věnování. Není to ff a jsem na to docela pyšná, proč to nepřiznat. Ani se mi to nechtělo přidávat, ale jsem si vědoma svých závazků:)
.
.
.

Všechno nejlepší..

20. března 2008 v 18:39 | cloverdee
Věnováno Lejdynce,